Home » O programu » Historie

Languages

Historie programu OES

Program OES fyzicky vznikal v obdobi 7/2011 - 10/2012, kdy jsme formulovali celkovou koncepci a detaily osnov a implementace. Zužitkovali jsme dlouholeté zkušenosti s konstrukcí individuálních studijních plánu pro talentované studenty. Výsledkem naší práce bylo předložení akreditačních materiálů Akreditační komisi MŠMT, která je schválila v prosinci 2012. To s následnými formálními kroky MŠMT umožnilo otevřít program pro první studenty s nástupem 9/2013.

Přípravný tým

Přípravný tým pracoval ve složení: prof. Jan Sýkora, prof. Marie Demlová, prof. Jan Hamhalter, prof. Pavel Hazdra, prof. Zbyněk Škvor, prof. Pavel Zahradník, prof. Ivan Zemánek.

Milníky

• 9/2014 - zahájení výuky pro regulérní první ročník bakalářského programu OES
  • 9/2013 - zahájení výuky pro prvni studenty OES (tzv. "nultý běh")
  • 3/2013 - přijímací řízení pro první studenty